23 Ağustos 2022

Toz Toplama Ünitesi

toz toplama 2

Toz Toplama Ünitesi

Günümüzde sanayi üretiminde istenmeyen yan ürünlerin ortaya çıkması kaçınılmazdır. Özellikle yoğun üretim olan yerlerde bu yan ürünler uzun vadede üretimin aksamasına bile yol açabilmektedir. Toz, duman veya metal buharı gibi partiküller genellikle havayı kirletmektedir. Uzun vadede bu istenmeyen ürünlere müdahale edilmezse üretimde problemler olabilir. Bununla beraber üretim ağında çalışan kişiler için de sağlıksız bir durum yaratmaktadır. Tüm bu sebeplerden ötürü sanayi içerisinde partikülleri temizleyen toz toplama ünitesi kullanılmalıdır. Özellikle kir ve tozun oluşma merkezi üzerinde yapılan çalışmalar, ortama yayılmadan bu partiküllerin temizlenmesini sağlar. Endüstri içerisinde kullanılan bu üniteler, profesyonel bir şekilde üretilmektedir ve uzun süreli kullanımda sorun yaratmayacak şekilde kullanılmaktadır.

Toz Toplama Ünitesi Hangi Alanlarla Kullanılır?

Günümüzde endüstri gelişmeleri ve değişimleri üretimlerin daha hızlı ve seri olmasını sağlamaktadır. Öte yandan bu üretim bandında her türlü etkeni iyi değerlendirmek ve verimi düşürmemek adına çalışmalar yapmak gerekmektedir. Toz toplam ünitesi de bu çalışmalar arasında başta gelmektedir. Makinelerin üretim halinde olması, bazı istenmeyen partiküllerin havaya yayılmasına neden olmaktadır. Bu noktada partikülleri havadan temizleyecek makinelerin kullanılması gerekmektedir. Yalnızca partikül temizliği değil aynı zamanda insan sağlığını koruyabilmek için bu sistemler üretimde tercih edilmektedir. Sistemlerin genel olarak kullanıldığı yerleri sıralamak gerekirse:

  • Toz toplama ünitesi genel olarak cam ve porselen üretimi yapılan yerlerde kullanılır.
  • Metal işleme tesislerinde tercih edilmektedir.
  • Kağıt sanayi içerisinde toz toplama ünitesi tercih edilebilmektedir.

Toz Toplama Ünitesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Toz toplama ünitesi adı altındaki ürünlerin hepsi belirli bir marka tarafından değil farklı üreticiler tarafında müşterilere sunulmaktadır. Bu noktada üreticiler kendi ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda bir seçim yapmalıdır. Kayermakina firması olarak sizlere toz toplama ünitesi sistemleri üzerinden hizmet verebilmekteyiz. Ürünlerimiz yüksek kaliteli ve uygun fiyatlarla size ulaşmaktadır. Her sistem, kendi içerisinde farklı bir emme gücü ve filtreleme kapasitesi bulunmaktadır. Bu noktada kullanılacak alanın sahip olduğu kirlenme seviyesine göre bir ürün seçimi yapılmalıdır. Aksi halde toz toplama sistemlerinden istenilen verimi almak zor olacaktır.