23 Ağustos 2022

Toz Toplama Sistemleri Nedir?

oz toplama

Toz Toplama Sistemleri

Toz toplama sistemleri, sanayi içerisindeki üretim alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Hemen hemen her sanayi kolunda kullanılırken bazı sektörlerde çok büyük bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkmaktadır. Kağıt sanayiden metal saniyeye kadar pek çok noktada bu sistemler kullanılmaktadır. Endüstriyel alanlarda malzemelerin belirli bir prosesten geçmesi sonucunda bazı partiküller havaya karışabilmektedir. Tam olarak bu durumu engellemek için toz toplama sistemleri tercih edilmektedir.  Gelişen ve değişen teknolojiyle birlikte bu sistemlerin kullanım alanları da genişlemiştir. Bazı sektörler içerisinde bu ürünler bir ihtiyaç olarak kullanılırken bazı sektörlerde üretim verimini arttırmak için tercih edilmektedir. Öte yandan insan sağlığını koruyabilmek amacıyla da bu sistemlerden yardım almak çok önemlidir.

Toz Toplama Sistemleri Nasıl Tercih Edilir?

Toz toplama sistemleri denilince günümüzde birçok farklı model ve marka karşımıza çıkmaktadır. Bu doğrultuda üreticiler, üretim alanlarına uygun bir toz toplama makinesi tercih ederken birçok etkeni göz önünde bulundurması gerekmektedir. Üretim alanına uygun bir cihaz seçmek uzun vadede sorunsuz bir şekilde bu sistemlerden verim almanızı sağlayacaktır. Her sistem kendi içerisinde farklı bir filtre ve toz emme gücü bulundurmaktadır. Bu noktada sanayi ortamının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurup o alana uygun bir seçim yapmak gerekmektedir. Bu sistemlerde filtre seçeneği ortamda bulunan partiküllerin boyutuna göre yapılmaktadır. Tüm bu ayarlamalar Kayermakina tarafından sizlere ücretsiz bir şekilde yapılacaktır. Daha sonrasında firmamızdan üretiminize uygun bir sistem satın alabilirsiniz.

 Toz Toplama Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Toz toplama sistemleri, sanayi içerisinde farklı şekillerde kullanılabilmektedir. Bu ürünler genellikle partiküllerin kaynağından temizleme yapmalıdır. Bu sayede daha tasarruflu bir üretim sağlayabilmektesiniz. Aynı zamanda genel olarak atmosfere dağılmadan problemin çözülmesine sebep olunmaktadır. Ortaya çıkan partiküle göre filtre seçenekleri de değişmektedir. Bu filtrelere örnek vermek gerekirse, yağ dumanı filtresi veya sulu filtre gibi çeşitler bulunmaktadır.  Firmamız bu noktada toz toplama sistemi üzerinde her türlü çalışmayı sizlerin ihtiyaçları yönünde yapabilmektedir. Yalnızca teknik konularda değil aynı zamanda tasarım konusunda da yardımcı olabilmektedir. Tüm yönden üretimin yapılması verimliliğin artmasında önemlidir.