23 Ağustos 2022

Toz Emme Makinesi

toz emme

Toz Emme Makinesi

Toz emme makinesi sistemleri, ortamda istenmeyen partiküllerin bulunması durumunda görev yapmaktadır. Genellikle sanayi üretimi içerisinde kullanılan bu ürünler, birçok yönden üretime avantajlar getirmektedir. Sanayide üretim süresince, işlenen malzemeler istenmeyen yan ürünler ortaya çıkarabilmektedir. Bu noktada önemli olan bu partiküllerin bir şekilde ortamdan temizlenmesi ve uzun vadede üretime hiçbir şekilde zarar vermemesidir. Ortaya çıkan yan ürünler hem katı hem sıvı hem de gaz olabilir. Bu maddeye göre uygun bir makine tercihi yapılmaktadır. Bu noktada sistemlerin üretimini yapan firmalarla detaylı bir çalışma yapılmalıdır. Kayermakina firması olarak müşterilerimizin üretim alanlarına uygun toz emme makine modelleri sunabilmekteyiz. Bunlar arasından ihtiyaca göre bir seçim yapılacaktır.

Toz Emme Makinesi Nasıl Kullanılır?

Toz emme makinesi, farklı üretim yerlerinde farklı özelliklerini kullanmaktadır. Bu noktada üretim ağına uygun bir makine seçimi yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda bu makinelerin seçiminde başarılı ve profesyonel bir ekiple çalışmak gerekmektedir. Ortaya çıkan partiküllere göre makinelerde değişiklikler yapılmaktadır. Örnekle açıklamak gerekirse, toz partiküller ortaya çıkıyorsa bu partiküllerin boyutlarına göre makine üzerinde filtre seçeneği değişmektedir. Öte yandan partikül yoğunluğuna göre makinede emme gücü değişmektedir. Tüm bu etkenler, ilk önce üretim alanının incelenmesi sonucunda karşımıza çıkmaktadır. Bununla beraber ortamın yapısına ve üretim ağına göre tasarlanan bu makineler, yüksek verim hedeflenerek üretilmektedir. Bu sebeple makineleri satın almadan önce tüm bu noktalara dikkat etmeniz gerekecektir.

 Toz Emme Makinesi Nerelerde Kullanılır?

Toz emme makinesi adı altındaki sistemler, günümüzde sanayinin pek çok alanında kullanılmaktadır. Üretim ve özellikle malzeme işleme sanayisi içerisinde istenmeden dış ürünler ortaya çıkabilmektedir. Bu ürünlerin iyi bir şekilde temizlenmesi birçok yönden çok önemlidir. Özellikle insan sağlığı için havanın her zaman temiz tutulması gerekmektedir. Bu noktada üretim alanında çalışan insanların sağlığı için temiz hava gerekmektedir. Birçok üretim alanında aktif olarak bu makineler kullanılmaktadır. Sıklıkla kullanılan üretim ağlarını sıralamak gerekirse:

  • Plastik ve kimyasal sanayi içerisinde toz emme makinesi kullanılmaktadır.
  • Tekstil sektöründe özellikle deri alanında bu ürünler ortamı temizlemektedir.
  • Cam ve seramik üretim tesislerinde kullanılır.