23 Ağustos 2022

Toz Emiş Sistemleri

toz emme

Toz Emiş Sistemleri

Toz emiş sistemleri, günümüz sanayisinin vazgeçilmez parçası olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle son dönemlerde işlenmiş ürün yapan her üretim ağında bu sistemler aktif olarak kullanılmaktadır. Üretim sürecinde bazı istenmeyen yan ürünler ortaya çıkabilmektedir. Bu yan ürünler kimi zaman ortamın havasını kirletebilmektedir. Yalnızca hava kirliliğine sebep olmaz uzun vadede üretimin aksamasına da neden olabilmektedir. Bu sistemler özellikle teknolojik değişiklikler ve gelişmelerle birlikte her geçen gün değişebilmektedir. Bu değişim doğrultusunda günümüzde hemen hemen her sektörde hizmet verebilen toz emiş makineleri ortaya konmuştur. Özellikle Kayermakina firması olarak oldukça teknolojik ve kaliteli ürünleri müşterilerimizle buluşturmaktayız. Bu doğrultuda müşterilerimizle alan incelemesi yaptıktan sonra uygun olan sistemi üretimlerine kullanmaya hazır hale getirmekteyiz.

Toz Emiş Sistemleri Nelerdir?

Toz emiş sistemleri, günümüzde çok farklı sektörlerde farklı çeşitlerde karşımıza çıkabilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde bu şekilde hizmet veren farklı tasarımlarda makineler bulunmaktadır. Özellikle bu makineler, dar alanlarda kullanıma uygun hale getirebilmek için seyyar hal almıştır. Seyyar toz toplama sistemleri, kirliliğin ortaya çıktığı noktada hızlı bir şekilde kullanılıp daha sonrasında o bölgeden uzaklaştırılabilir. Bir operatör yardımıyla bu işlem gerçekleştiği daha meşakkatlidir ancak yer tasarrufu sağlayabilmektedir. Aynı zamanda çalışma alanlarının kısıtlanmasının da önüne geçmektedir. Böyle bir seçim yapmadan önce alanında uzman ve profesyonel kişilerle iletişim halinde olmalısınız. Bu kişiler üretim alanında hangi sistemin daha verimli olacağı konusunda sizleri bilgilendirecektir.

Toz Emiş Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Toz emiş sistemleri, günümüzde pek çok sanayi içerisinde yer almaktadır. Bu üretim tesislerinde ortaya çıkan istenmeyen partikülleri temizlemek için toz emiş makineleri tercih edilmektedir. Birçok alanda aktif olarak kullanılırken dikkat edilmesi gereken bazı etkenler vardır. Bu makinelerde filtreler farklı şekillerde çalışmaktadır. Ortaya çıkan partiküle göre uygun filtre sistemi makine üzerinde olmalıdır. Bununla beraber yabancı maddelerin yoğunluğuna göre kullanılan toz emme araçlarında emiş gücü değişebilmektedir. Bu ayarlamaları profesyonel eşliğinde yapmak gerekmektedir. Aksi halde makinenin uzun vadede üretime yeterli olamama gibi bir sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu sistemler günümüzde birçok üretim sahasında çok yoğun olarak kullanılmaktadır.