23 Ağustos 2022

Endüstriyel Havalandırma

havalandırma

Endüstriyel Havalandırma

Endüstriyel havalandırma denilen kavram aslında bir nevi kapalı alandaki havanın sürekli temiz kalmasını sağlamayı bizlere anlatmaktadır. Öte yandan burada dikkat edilmesi gereken havanın içerisinde ayriyeten sanayi içerisindeki üretimden dolayı farklı malzemelerin yer almasıdır. Üretim yapılan alanlarda özellikle malzeme işlenen yerlerde kimi partiküller havaya karışabilmektedir. Bu partiküller gaz olabilir sıvı olabilir veyahut katı olabilir. Her ne olursa olsun kirlenen havanın bir şekilde kapalı ortamlardan uzaklaştırılması gerekmektedir. Tam olarak bu noktada havalandırma sistemleri devreye girmektedir. Bu tarz ihtiyaçlara yönelik Kayermakina şirketi olarak müşterilerimize her türlü havalandırma sistemi desteğini sunmaktayız. Kirli havanın yerini temiz havayla değiştirecek olan ve bu akışı sağlayan makinelere sahip olmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Endüstriyel Havalandırma Neden Gereklidir?

Solunan hava insan sağlığı için çok önemli bir etkendir. Eğer sağlıksız havayla nefes alınırsa uzun vadede çok büyük problemler yaşanabilmektedir. Bu noktada özellikle üretim sahası içerisinde çalışan insanların çok dikkatli olması gerekmektedir. Eğer üretim alanın havası iyi bir şekilde temizlenmiyorsa uzun vadede hastalıklar kişileri bekliyor olacaktır. Endüstriyel havalandırma sistemleri tam olarak bu noktada önem kazanmaktadır. Havadaki zararlı partikülleri ve üretim sonucu çıkan atıkları alır ve yerini temiz hava ile doldurur. Bir diğer önemli konu ise üretim yapılan kapalı alanda bu tarz partiküllerin birikmesi bir süre sonra makinelerin de verimsiz çalışmasına yol açar. Bu sebeple havanın temiz tutulması çok önemlidir.

Endüstriyel Havalandırma Sistemi Faydaları

Endüstriyel havalandırma sistemleri, havanın sürekli temiz tutulması konusunda çok başarılı bir şekilde çalışmaktadır. İçerisindeki filtrenin kalitesi havanın ne kadar temiz kaldığı konusunda da bizlere fikir vermektedir. Bu noktada kesinlikle sistem içerisinde kullanılan parçaların kalitesinden emin olmanız gerekmektedir. Aksi halde uzun vadede havalandırmadan aldığınız faydalar düşecektir. Öte yandan endüstriyel havalandırma sistemlerinde kullanılan motorun gücü ve kalitesi çok önemlidir. Genellikle büyük alanların havalandırma işlemi gerçekleştirildiği için kaliteli bir motor seçimi yapılmalıdır. Aksi halde istenilen etkiler alınamayacaktır. Bu etkenler doğru bir şekilde ayarlanırsa, uzun vadede havalandırma sistemleri işe yarayacaktır.